Tara's day

A szekrény, ami ott sem volt

 

  1. A polcokon lévő lomokat nem csak ajtóval és függönnyel lehet eltakarni.
  2. A lakkozott bútorokat, nem mindig  kell csiszolni, ha  a színén akarunk változtatni. Vészhelyzetben remekül használható a dekopázs technika, bármilyen minta és szín ráaplikálható.

Íme: Pár hónapja nagy változás állt be az életemben, beszereztünk és beüzemeltünk egy mosogatógépet. Az évekkel ezelőtt előrelátóan kialakított helye természetes módon pakolódott be, így amikor tehát megérkezett, egy csomó minden hontalanná vált. Rendezkedtünk egy kicsit, a konyhában fel is szabadult némi hely, de szekrény vagy valami, bármi az nem volt, hogy oda- majd bele vagy rá tegyük a lomokat. Jött a ládás ötlet. Biztos mindenki látott már ilyet, a net tele van jobbnál jobb variációkkal. Így-úgy lehet színezni, meg forgatni. A „nahát, de jó” kategória az összes, és valóban úgy is van: remek alapanyagokból hibátlan kivitelezés. Nagyszerű, gondoltam, ez nekem való feladat. Hamar kiderült, hogy a láda beszerzése egyáltalán nem könnyű, és engem több minden is akadályoz a tervem kivitelezésében:

  1. Ha van is, egyáltalán nem olcsó. Pedig az fontos.
  2. Legjobb esetben is kezeletlen fa, vagyis csiszolni, javítgatni kell. Ehhez nincs elég helyem, eszközöm, és az időt is sajnálom rá.

Ami olcsóbb, mint a ládás ötlet Véletlenül lementem a pincébe, ahová néhány hónapja letámasztottunk egy több mint ivarérett, kb. harminc éves polcot. Láttam rögtön, hogy pont befér, és csábító volt a mérete is, de azért elég csúnyának találtam. Kezdeni kellett vele valamit, mert a konyhában a helyzet már tarthatatlan volt. Csiszolni és festeni nem lehetett, mert időközben nem lett több a helyem, csiszológépet se vásároltam, és az idő is csak fogyott. Így aztán úgy fogtam hozzá a polc felújításához, hogy fogalmam sem volt mit fogok belőle kihozni. Először is a színével akartam valamit kezdeni. A fém részeket lefestettem egyszerű kalapácslakkal ezüst színűre. A  polcokat pedig batikolt papírral vontam be, ehhez pedig plextolt használtam, de lehetett volna dekopázslakkal is, ha van itthon. Sárga, pink és kék polcaim voltak, a többit, későbbre ütemeztem. Mivel égető volt a polc használatba vétele, az itt-ott hányódó dolgokat elrendezgettem, és rápakoltam a polcra. Ráfért minden, a rendszer remek, de az egész úgy nézett ki, mint egy spájz…és mindez pont a bejárati ajtóval szemben. Ajtó kellett, vagy valami, ami olyan mint az ajtó: ápol és eltakar. Nagyon törtem a fejem, a rolós függönytől indultam, mindenféle képkeret, csak kép keret nélkül, jutott eszembe. Egyik sem volt rossz ötlet, most is úgy gondolom, hogy továbbfejleszthetőek, de az adott helyzetben egyik sem volt praktikus. Egy szónak is száz a vége, eljutottam az tányér alátétig, aminek a mérete pont jó, a finom alakításokat kibírja, és dekoratív is. Azokra a polcokra, amiket még nem sikerült felújítanom, felcsavaroztam, a többit szabadon hagytam. Mindennek a költsége pár ezer forint, attól függően, hogy mi van otthon. Én csak az alátéteket vettem meg, darabját 300 Ft-ért.

az elkészült színses polcok

az elkészült színses polcok

007_v1

a tányéralátétek könnyen felhajtogathatóak, hiányzik még valami akasztó, hogy még könnyebben használható legyen. Ami késik nem múlik, hamarosan elkészítem azt is. Majd megmutatom 😉

007_v2

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!